Leksykon paralotniarstwa polskiego

Z Leksykon paralotniarstwa polskiego
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witamy w Leksykonie paralotniarstwa polskiego! Weź udział w spisaniu internetowej encyklopedii paralotniarstwa w Polsce! Serdecznie zapraszamy do grona redaktorów, do edytowania istniejących haseł i tworzenia nowych.

Historia

Pomysł Leksykonu zrodził się na PGForum na wątku: Leksykon polskiego paralotniarstwa. Realizatorzy tego pomysłu, autorzy Leksykonu, należą w przeważającej mierze do użytkowników tego forum.

Przeloty

Przewodniki przelotowe: Skok za Brentę, Setka w Bassano.

Zdarzenia

Zapoznaj się z podsumowaniem zdarzeń autorstwa Zbyszka Gotkiewicza: 2019, 2018.

Lista haseł

Jak dołączyć do zespołu?

W celu założenia konta proszę o wiadomość: krzysztofgajewski@gmail.com.

Dla redaktorów

Jak utworzyć nowe hasło?

  1. Wpisać żądane hasło do okienka wyszukiwarki w prawym górnym rogu (np. "Tamara Dudek")
  2. Dostajemy informację, że brak wyników oraz propozycję utworzenia nowego hasła (Utwórz stronę „Tamara Dudek” na tej wiki!)
  3. Klikamy na "Tamara Dudek" i przechodzimy do edycji hasła.

Jak edytować tytuł istniejącego hasła?

  • Na stronie hasła najechać na menu górnym hasła "Więcej" i kliknąć "Przenieś".

Jak przypisać hasło do kategorii?

  • Na końcu hasła wpisać [[kategoria:Nazwa kategorii]]. Przed utworzeniem nowej kategorii warto zajrzeć do listy już istniejących, aby uniknąć dwuznaczności. Lista kategorii Specjalna:Kategorie

Jak dodać zdjęcie do hasła?

  1. Przesyłamy zdjęcie (lub inny dozwolony plik) do Leksykonu poprzez stronę Specjalna:Prześlij (dostępna w menu bocznym jako "Prześlij plik")
  2. W treści hasła umieszczamy zdjęcie przy pomocy polecenia: [[Plik:nazwa_pliku.jpg]]. Można wpisać też coś w rodzaju: [[Plik:nazwa_pliku.jpg|center|400px|Dowcipny podpis pod zdjęciem]], wówczas uzyskamy żądaną szerokość, lokalizację na stronie oraz podpis. Więcej przykładów i opcji tu: https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Images/pl